Ładny blog bez kodowania – Elementor

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Konkurencja wśród blogerów jest ogromna. Nastały czasy, że trzeba wyróżnić się nie tylko treścią, ale także formą przekazu. Ładne zdjęcia to jeszcze nie wszystko, trzeba je jeszcze w ciekawy sposób pokazać. Wbudowany edytor WordPress jest dość ubogi w funkcje. Jeśli ktoś nie zna się na kodowaniu, może mieć problem z wystylizowaniem wpisu. Z ostatnią aktualizacją co prawda pojawił się bardziej rozbudowany edytor – Gutenberg, ale wciąż jest dość ograniczony. Ładny blog na szczęście jest w zasięgu ręki. I to nawet bez znajomości kodowania.

Ładny blog bez kodowania - przedstawiamy Elementor

Elementor to wizualny kreator stron internetowych działający w środowisku WordPress. W wersji podstawowej jest darmowy. Do pobrania TUTAJ. Działa na zasadzie “przeciągnij i upuść”. Możliwości jakie daje ogranicza tylko wyobraźnia użytkownika. Pozwala dzielić treść na kolumny, dodawać animacje, galerie i pojedyncze zdjęcia w dowolnych rozmiarach.  Wersja podstawowa zawiera także kilka gotowych szablonów, które można dowolnie modyfikować. Co daje wtyczka Elementor? Np. animację wejścia dla poszczególnych elementów, efekty po najechaniu na zdjęcie, przyciski, ikony, ikonki społecznościowe, akordiony, karuzele obrazów i wiele innych. Post stworzony z wykorzystaniem Elementora znacznie zyska na profesjonalności i przyciągnie oko czytelnika. W rezultacie dostajemy ładny blog bez większego wysiłku.

Elementor - widok edytora na blogu Hanna's Passions

Jak widać na obrazku powyżej, Elementor działa na zasadzie podglądu w czasie rzeczywistym. Od razu wiadomo, jak będzie wyglądał nasz projekt. Po lewej stronie znajduje się panel, z którego wystarczy przeciągnąć odpowiedni element do danej sekcji. Oszczędność czasu i ogromne możliwości wyróżnienia się na tle innych blogerów.

Jak uzyskać ładny blog bez kodowania?

Na animacji powyżej widać jak łatwo można dodać nowe elementy, w tym przypadku zdjęcie. Wystarczy przeciągnąć widget w pożądane miejsce, wybrać odpowiednie zdjęcie, ustawić wielkość i już jest. 

Elementor - tryb responsywny

Obecnie coraz więcej użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych. Dlatego ważne jest, żeby strona poprawnie wyświetlała się na wszystkich urządzeniach. Nie można dopuścić, żeby blog był ładny tylko na ekranie komputera. Załóżmy, że chcemy mieć dwie kolumny, jak na obrazku niżej.

Ładny blog - tryb responsywny

W widoku domyślnym dla komputera kolumny zajmują po 50% powierzchni. Elementor daje możliwość zmiany w trybie responsywnym. Dzięki czemu można ustawić dla każdego urządzenia inną wartość, np. 100%. Wtedy kolumny będą się wyświetlać jedna pod drugą.

Tryb responsywny w Elementorze.
Widok na tablecie

Podsumowanie

Ładny blog bez znajomości kodowania jest w zasięgu ręki. Jednym z najlepszych darmowych narzędzi działających w środowisku WordPress jest właśnie Elementor. Pozwala nie tylko na dodawanie zdjęć i galerii, ale także na stosowanie animacji wejścia, czy animacji po najechaniu na poszczególne elementy. Jeśli najedziecie kursorem na zdjęcia w tym wpisie, zauważycie, że przemieszczają się powoli do góry. To takie małe szczegóły, które pozwalają się wyróżnić na tle innych.

Animacje i obrazy wykorzystane w tym poście dostaliśmy dzięki uprzejmości autorki bloga lifestylowego Hanna’s Passions. Zachęcamy do odwiedzenia! Posty Hani pokazują wiele możliwości darmowej wersji Elementora. Jeśli jeszcze się wahacie gdzie założyć bloga, zapraszamy do wpisu, który pomoże Wam podjąć decyzję.

Wpis jest przydatny? Udostępnij!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Prestige Web

Prestige Web

Naszą pasją jest projektowanie, a główną doktryną – minimalizm. Wierzymy, że mniej znaczy więcej. Aktywnie śledzimy najnowsze trendy w dziedzinie projektowania stron internetowych. A wszystko to, aby witryny naszych Klientów zawsze były na czasie i wyróżniały się na tle konkurencji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subskrybuj nasz newsletter

Przewiń do góry

Potrzebujesz strony internetowej?

network-2402637_1280

zrobimy ją dla ciebie!

Naszą misją jest stworzenie estetycznej i funkcjonalnej strony internetowej, która zwiększy zaufanie Twoich potencjalnych klientów.

Sprawdź naszą ofertę!